Leczenie próchnicy u dzieci – stomatologia dziecięca

linia

Opiekujemy się dziećmi już od pierwszego miesiąca życia

Nowoczesna stomatologia wyposażyła nas w wiedzę, a także specjalistyczne sprzęty, które pozwalają nam na ciągły rozwój. Podejmujemy się m.in. zmiany standardów w podejściu do leczenia próchnicy u dzieci, a także profilaktyki chorób u najmłodszych pacjentów. W naszej przychodni stomatologicznej pomagamy dzieciom już od pierwszego roku życia.

Najmłodszych Pacjentów Rodzinnej Przychodni Stomatologicznej Ferreus zaskakujemy wieloma miłymi niespodziankami, by wizyta w gabinecie nie była stresująca. Również starsze dzieci nie powinny czuć się w przychodni nieswojo – postaramy się umilić im spędzony tu czas wspólną rozmową. Podczas gdy stomatolog zajmuje się dzieckiem, rodzice mogą napić się aromatycznej kawy, malinowej herbaty lub soku.

Propozycja stomatologii dziecięcej

Warto pamiętać, że dzieci uczą się przez naśladowanie. Dlatego powinniśmy dostarczać im mądrych i godnych powielenia wzorców. Wśród usług z zakresu stomatologii dziecięcej możemy wymienić:

  • profilaktykę próchnicy: praktyczne warsztaty prawidłowego szczotkowania, a w przypadku starszych dzieci również nitkowania zębów; nauka właściwych metod dbania o higienę jamy ustnej; lakierowanie, lakowanie oraz fluoryzacja zębów mlecznych i stałych; wskazówki dla rodziców dzieci poniżej I roku życia;
  • leczenie chorób zębów mlecznych oraz stałych;
  • chirurgię stomatologiczną dziecięcą;
  • wizyty adaptacyjne, podczas których dzieci zapoznają się z pracą dentysty, oglądają wykorzystywany w gabinecie sprzęt i narzędzia pracy lekarza,

Mając na uwadze wspomnienia własnych lęków i obaw przed gabinetem stomatologicznym, postanowiliśmy stworzyć miejsce przyjazne naszym najmłodszym Pacjentom. Założyciele gabinetu Ferreus sami również są rodzicami. Katarzyna Pysiak-Jacko to mama Maćka i Antka, zaś Paweł Łachoda jest tatą – Michała i Patryka.

Oboje doskonale orientują się w trudnościach, jakich przysparza staranie o właściwą higienę jamy ustnej dzieci oraz wynikające z jej braku problemy z leczeniem zębów.

W latach 2004-2006 Paweł Łachoda przebadał ok. tysiąca dzieci w Śródmiejskich Szkołach Podstawowych, co doprowadziło go do wniosku, że nawet obecnie, w XXI wieku próchnica jest olbrzymim problemem wśród najmłodszych.

 

NASI LEKARZE DENTYŚCI

linia

PL-150x150

Paweł Łachoda

AM-150x150

Aleksandra Marszow

MKL-150x150

Małgorzata Lipińska

TK-150x150

Tomasz Kaźmierczak

WYBRANE USŁUGI

linia

świadczymy usługi m.in. w zakresie: