Stomatologia estetyczna Warszawa – Praga Północ

linia

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej mogą poprawić estetykę zębów. Piękny uśmiech to skutek nie tylko wyjątkowej dbałości o higienę uzębienia oraz regularnych wizyt w gabinecie. Wielu Pacjentów boryka się z problemami nierówności, przebarwień szkliwa czy zmiany jego koloru pod wpływem spożywanych pokarmów. Zadaniem stomatologii estetycznej w Warszawie na Pradze Północ – w specjalistycznej klinice Ferreus – jest przywrócenie zewnętrznego piękna zębów. Dziedzina ta pozostaje w ścisłym związku z profilaktyką stomatologiczną oraz leczeniem dentystycznym. Zabiegi wywołują efekty nie tylko wizualne, ale także zdrowotne – usuwanie kamienia czy wypełnianie szczelin ogranicza ryzyko rozwoju próchnicy. Oferta naszej kliniki stomatologii estetycznej została przygotowana w oparciu o doświadczenie i wiedzę specjalistów.

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna to nie tylko możliwość poprawy wyglądu uzębienia, ale przede wszystkim szansa na powstrzymanie rozwoju stanów zapalnych dziąseł oraz chorób, np. paradontozy.

W naszej klinice stomatologii estetycznejmogą Państwo skorzystać między innymi z następujących zabiegów:

  • Skaling – zabieg polega na trwałym usunięciu kamienia nazębnego. Pozbycie się złogów doprowadza do znacznego polepszenia stanu zdrowia. Zabieg wykonywany jest przy pomocy skalera, którego działanie opiera się na wykorzystaniu ultradźwięków. Skaling jest bezbolesny i powinien być przeprowadzany raz w roku.
  • Piaskowanie – zabieg polegający na usunięciu płytki nazębnej oraz przebarwień spowodowanych np. paleniem papierosów czy też piciem kawy. Często wykonywany jest po przeprowadzeniu skalingu lub przed planowanym zabiegiem wybielaniem zębów. W naszej klinice używamy bezpiecznych preparatów z glicyną.
  • Wybielanie zębów – oferujemy wybielanie zębów metodą nakładkową. Jest to wygodna i komfortowa dla Pacjenta opcja zabiegu, ponieważ może być przeprowadzana w domu. Polega na stosowaniu specjalnych nakładek (standardowych lub indywidualnych), które przed nałożeniem na zęby należy pokryć żelem wybielającym. Czas noszenia nakładek wyznacza stomatolog. Przed przystąpieniem do zabiegu ważne jest, aby wyleczyć chore zęby i usunąć kamień nazębny.
  • Wybielanie zęba martwego – zabieg wykonywany jest w gabinecie stomatologicznym i polega na wprowadzeniu środka wybielającego do wnętrza zęba.
  • Zmiana kształtu uzębienia.
  • Fluoryzacja – zabieg ten polecamy nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Fluoryzacja zapobiega między innymi demineralizacji szkliwa, nadwrażliwości szyjek zębowych, odkładaniu się kamienia nazębnego po uprzednio przeprowadzonym skalingu oraz piaskowaniu.
  • Higienizacja – kompleksowa usługa polegająca na wykonywaniu serii zabiegów w określonej kolejności: skaling, piaskowanie, polerowanie oraz fluoryzacja.