Usuwanie amalgamatu

W naszej klinice zajmujemy się wymianą plomb amalgamatowych zgodnych z obowiązującymi normami oraz – na specjalne życzenie Pacjentów – usuwaniem amalgamatu. Wykonywanie tego zabiegu w gabinecie stomatologicznym to gwarancja, że u Pacjenta nie pojawi się ryzyko zachorowania na paradontozę. Przywracamy bezpieczeństwo wykonywania podstawowych czynności i przeżywania przyjemności: życia gumy czy picia kawy i innych gorących napojów. W trakcie usuwania amalgamatu posługujemy się certyfikowanym sprzętem, spełniającym kryteria obowiązkowych norm.

 

Dlaczego amalgamaty są szkodliwe?

Amalgamaty, zwane także srebrnymi plombami, swój szczyt popularności miały w latach 80. zeszłego wieku. Niestety, zawierały one bardzo toksyczną substancję – rtęć. Stanowiła ona nawet 50% całej struktury plomby, która składała się także z miedzy, cyny oraz srebra. Usuwanie amalgamatu to bardzo ważny zabieg, który wyeliminuje ryzyko uwalniania toksycznych oparów, odkładających się w tkankach organizmu człowieka. Szkodliwa rtęć może przyczynić się do powstania poważnych chorób neurologicznych czy autoimmunologicznych.

 

Na czym polega usuwanie amalgamatu?

Zabieg usuwania amalgamatu polega na przecięciu jego fragmentów i ich wyciągnięciu z jamy ustnej. Wykorzystuje się do tego specjalnych wierteł dentystycznych, których skuteczność umożliwia bardzo precyzyjne wykonanie tych czynności. W trakcie zabiegu ząb oczyszcza się z osadu i płytki nazębnej. Następnym etapem usuwania amalgamatu jest wypełnienie zęba specjalnym białym wypełnieniem, idealnie imitującym naturalną estetykę. Stosujemy wyłącznie biologiczne i bezpieczne materiały, pozbawione szkodliwych bisfenoli. Posługiwanie się jakościowymi kompozytami to gwarancja skuteczności zabiegu usuwania amalgamatu. Nasz wykwalifikowany i doświadczony zespół medyczny zapewni Pacjentom kompleksową opiekę, spełniając wszystkie obowiązkowe normy bezpieczeństwa.