Stomatologia mikroskopowa

Jednym z najbardziej rozwijających się działów stomatologii jest stomatologia mikroskopowa, umożliwiająca przeprowadzenie bezpiecznego, skutecznego, precyzyjnego i leczenia zębów pod mikroskopem. Nowoczesny sprzęt medyczny to niezawodna pomoc w odnalezieniu niedostępnych kanałów zęba. Dzięki innowacyjnej aparaturze specjaliści mogą błyskawicznie wykryć zmiany w strukturze, które nie są widoczne gołym okiem. Stomatologia mikroskopowa ułatwia zarówno przeprowadzenie szczegółowej diagnozy, jak i wykonanie niezbędnej korekcji wcześniejszych rezultatów leczenia.

Podstawowym zadaniem stomatologii mikroskopowej jest powiększenie obrazu zęba. Ten praktyczny efekt gwarantuje precyzyjne przygotowanie uzębienia pod leczenie kanałowe lub wykonanie licówek czy koron. Nowoczesność sprzętu medycznego bezpośrednio przekłada się na skuteczność leczenia – wszystkie zmiany są bardzo trwałe, wyróżniają się także wyjątkową estetyką wypełnień, imitujących naturalne piękno uzębienia.

 

Jakie są zalety stomatologii mikroskopowej?

Stomatologia mikroskopowa osiąga rewelacyjne wyniki także w przypadku zębów nietypowych, charakteryzujących się zwężeniem korzeni bądź zakrzywieniami struktury. Jednym z efektów takich zabiegów jest znaczna poprawa samopoczucia i pewności siebie Pacjentów. Stomatologia mikroskopowa to metoda, którą doceniają także lekarze – zapewnia ona duży komfort w trakcie wykonywanych czynności.

Dzięki używaniu mikroskopów w naszej klinice możemy przeprowadzić diagnozę nawet najbardziej skomplikowanych schorzeń miazgi zębowej. Powiększenie pola zabiegowego sprawia, że zarówno kość, jak i struktura korzenia zębowego nie podlega ingerencji ze strony narzędzi chirurgicznych czy endodotycznych. Stomatologia mikroskopowa to najlepsza i najmniej bolesna metoda odblokowania oraz oczyszczenia kanałów, do których dostęp jest bardzo utrudniony.