Endodoncja Warszawa – Praga Północ

linia

Jednym z działów stomatologii zachowawczej jest endodoncja. Klinika Ferreus oferuje profesjonalne usługi leczenia w gabinecie endodoncji w Warszawie na Pradze Północ. Nasi specjaliści w tym zakresie, czyli endodonci, zajmują się leczeniem chorób miazgi zębaoraz rozpoznawaniem infekcji tkanek okołowierzchołkowych. Zapewnienie bezpieczeństwa i higienicznych warunków podczas wykonywania zabiegów jest naszym priorytetem. Wykorzystujemy nowoczesne metody, takie jak leczenie kanałowe pod mikroskopem operacyjnym. Dzięki innowacyjnej technologii operator ma pełen wgląd do środka komory zęba oraz kanałów. Każdy zabieg wykonujemy z użyciem koferdamu, który skutecznie chroni odkryte kanały zębowe przed przedostaniem się do nich bakterii zawartych w ślinie oraz zwiększa precyzyjność i skuteczność wykonywanych działań. W naszej klinice Pacjenci mogą liczyć także na kompleksową diagnostykę rentgenowską.

Jakie zabiegi wykonuje nasz endodonta z Warszawy z Pragi Północ?

Jeśli zależy Państwu na skutecznym leczeniu stomatologicznym, zapraszamy do kontaktu ze specjalistą w swojej dziedzinie – endodontą z Warszawy z Pragi Północ z naszej kliniki Ferreus. Naszym celem jest uratowanie każdego zęba. Leczymy zęby zakwalifikowane do usunięcia, ponieważ prawie każdy, nawet bardzo zniszczony ząb, poddany zabiegom endodoncji, można odbudować. W leczeniu kanałowym stosujemy najwyższej jakości materiały bioceramiczne.

Zajmujemy się udrażnianiem kanałów zatkanych i zagiętych, usuwaniem narzędzi złamanych wewnątrz kanału oraz wkładów koronowo-korzeniowych. Wykonujemy odbudowę kompozytową zęba po wcześniejszym leczeniu endodontycznym. Zamykamy różnego typu perforacje przy użyciu materiałów bioaktywnych. Dzięki odpowiednim technikom preparacji kanałów endodonci z naszej klinki mogą leczyć nawet wyjątkowo trudne przypadki bez powikłań.

Jak wygląda nowoczesna endodoncja?

Ostatnie lata to rozwój endodoncji. Rozkwit wiedzy jest związany ze wzrostem znaczenia nowych technologii. Obecnie jest już standardem, że endodonta w swojej pracy wykorzystuje koferdam, endometr, mikroskop, radiologię cyfrową, narzędzia niklowo-tytanowe czy mikromotory endodontyczne. W leczeniu chorób miazgi zęba stosuje się także ultradźwięki oraz termoplastyczną gutaperkę do wypełniania kanałów. Dziś wiemy, że w korzeniu znajduje się nie jeden kanał, ale cały ich system, który należy znaleźć, właściwie spreparować, odkazić, a następnie bardzo szczelnie wypełnić.

Współczesna endodoncja na szczęście odchodzi od dewitalizacji, czyli zatruwania miazgi i endodonci decydują się na to wyłącznie wobec takiej konieczności. Unika się stosowania formaldehydu, co jest uzasadnione jego udowodnionym działaniem rakotwórczym. Leczenie zębów w znieczuleniu jest dla Pacjenta o wiele lepszym rozwiązaniem niż bolesne i długotrwałe oczekiwanie na efekty dewitalizacji. Co więcej, nieuszkodzona tkanka miazgowo-ozębnowa szczelnie zamyka otwór fizjologiczny. Dzięki temu Pacjent zyskuje lepszą ochronę przed bakteriami. Dzięki narzędziom niklowo-tytanowym oraz odpowiednim technikom preparacji kanałów endodonta może leczyć nawet wyjątkowo trudne przypadki bez powikłań.

Specjaliści od leczenia kanałowego z Warszawy Pragi Północ

W zabiegach endodoncyjnych potrzebne są specjalistyczne przyrządy, rozległa wiedza i znaczne pokłady cierpliwości lekarza dentysty. To wszystko oferuje Państwu klinika stomatologiczna Ferreus. U nas czekają na Państwa doświadczeni specjaliści w dziedzinie leczenia kanałowego w Warszawie na Pradze Północ.

Do największych wad endodoncji należy ilość czasu i nakładu pracy potrzebnych do przeprowadzenia terapii. Niekiedy również leczenie kanałowe trzeba powtórzyć. Dzieje się tak zazwyczaj w przypadku wystąpienia wtórnej próchnicy i nieprawidłowości podczas leczenia pierwotnego. Niewłaściwie opracowane i wypełnione kanały są punktem wyjściowym dla powstawania ropni oraz infekcji całego organizmu, nie zaś tylko najbliższych tkanek okołowierzchołkowych. Niestety, nie zawsze leczenie kanałowe zębów przynosi oczekiwane rezultaty. Najmocniej zakrzywione kanały, zwapnienia czy powikłania, takie jak złamane narzędzie, resorpcje, perforacje czy pęknięcia korzenia, wywołują konieczność wykorzystania preparatów odtwarzających tkankę korzenia (np. MTA). Może też być konieczne chirurgiczne usunięcie jego wątpliwej części. Podobne konsekwencje powodują niektóre materiały do wypełnienia kanałów, np. metalowe wkłady koronowo-korzeniowe czy cement fosforowy. Jednak pozostała część korzenia prawidłowo leczona będzie służyła jeszcze przez długie lata.

Wielu Pacjentów zastanawia się wobec tego, czy warto decydować się na tak kosztowne leczenie. Uważamy, że tak, gdyż koszt odzyskania zęba po utracie korzenia jest zdecydowanie większy niż nawet najbardziej skomplikowane leczenie kanałowe. Ponadto, w przypadku wstawienia implantu stomatologicznego czy korony końcowej rezultaty nigdy nie będą równie dobre jak w przypadku zachowania naturalnych tkanek.

Zdarzają się mimo wszystko bardzo ciężkie przypadki, które kończą się potrzebą usunięcia zęba lub zębów. W takiej sytuacji proponujemy Pacjentowi wykonanie implantów zębów w Warszawie na Pradze Północ – w naszej klinice Ferreus świadczymy również tego typu usługi. Skutkiem rezygnacji z uzupełnienia straconego zęba jest przesuwanie się sąsiednich zębów w stronę powstałej luki oraz wysuwanie przeciwstawnych zębów. W efekcie zostaje osłabione przyleganie i punkty styczne, a kontakty zwarciowe ulegają zaburzeniu. Luka dodatkowo sprzyja rozwojowi próchnicy, ponieważ stwarza przestrzeń do zalegania resztek pokarmu i powstawania płytki bakteryjnej. Ubytki w uzębieniu powodują też przyspieszenie procesu zanikania kości. Zjawisko jest wywołane brakiem impulsów do przebudowy i utrzymania danej tkanki jako potrzebnej w organizmie. Wraz z przeciąganiem się czasu utrzymywania takiego stanu wzrasta prawdopodobieństwo konieczności regeneracji tkanki kostnej w celu przeprowadzenia implantacji.

Wszczep jako rozwiązanie problemu

Najlepszą, ale jednocześnie najdroższą metodą na odzyskanie straconego zęba jest wykonanie wszczepu implantów zębowych. Ma on niestety również swoje wady. Inną metodą uzupełnienia luki w uzębieniu jest most protetyczny. Konstrukcja ta wymaga z kolei oszlifowania zębów sąsiadujących z luką i wykonania w jednym kawałku trzech lub więcej zębów, co w sumie jest opcją niewiele tańszą od wszczepu, a ponadto wymaga nieodwracalnego poświęcenia naturalnych, często zdrowych tkanek innych zębów.

Żadna z powyższych metod nie daje możliwości odzyskania tkanki ozębnowej, co w przypadku mostu będzie skutkowało dalszym przyspieszonym zanikiem kości, zaś przy implancie zrośniętym sztywno z kością skutkuje brakiem amortyzacji i ostrzegania o zbyt dużym nacisku, więc ból możemy odczuć dopiero w momencie odłamania fragmentu kości z implantem.

Biorąc pod uwagę powyższe nie sposób zaprzeczyć dobrodziejstwu, jakim jest rozwój leczenia endodoncyjnego.

Trudne leczenie endodontyczne

Dentyści w gabinecie stomatologicznym Ferreus podejmują się także leczenia trudnych przypadków. Podejmujemy się udrażniania kanałów zatkanych i zagiętych, usuwamy narzędzia złamane wewnątrz kanału. Leczymy zęby zakwalifikowane do usunięcia, ponieważ prawie każdy, nawet bardzo zniszczony ząb poddany leczeniu kanałowemu można odbudować, by służył Państwu przez długie lata.

NASI LEKARZE DENTYŚCI

linia

poznaj naszą wykwalifikowaną kadrę medyczną

Paweł Łachoda

Paweł Łachoda

Aleksandra Marszow

Aleksandra Marszow

Małgorzata Lipińska

Małgorzata Lipińska

Małgorzata Wodnicka

Małgorzata Wodnicka

WYBRANE USŁUGI

linia

świadczymy usługi m.i. w zakresie: