Leczenie próchnicy

Próchnica to bardzo częsta choroba. Szacuje się, że nawet 90% światowej populacji może mieć z nią problem. Występuje ona w szczególnych miejscach: bruzdach, powierzchniach stycznych i gładkich, szyjkach zębowych. Regularne i odpowiednio wcześnie rozpoczęte leczenie próchnicy może uchronić Pacjentów przed pojawieniem się plam próchnicowych oraz utratą tkanek zębowych. Jeśli ta choroba uzębienia będzie nieleczona, mogą wystąpić poważne powikłania: dolegliwości bólowe czy obumarcie zęba, które może doprowadzić do jego całkowitej ekstrakcji.

 

Na czym polega leczenie próchnicy?

Najogólniej mówiąc, leczenie próchnicy to szereg zabiegów, które są przeprowadzane w celu trwałego usunięcia tych tkanek zęba, które uległy zmianom próchnicowym. Na wczesnych etapach zabiegi leczenia próchnicy polegają na oczyszczaniu zębów z kamienia oraz osadu. Często używamy specjalnych lakierów i żelów, których potwierdzona skuteczność może doprowadzić do powstrzymania rozwoju choroby. Kolejnym krokiem w leczeniu próchnicy jest precyzyjne wypełnianie powstałych ubytków specjalnie przygotowanym materiałem. W naszej klinice używamy wyłącznie doskonałej jakości kompozytów, gwarantujących wyjątkową estetykę i wrażenie naturalnej gładkości.

Wykorzystujemy nowoczesny sprzęt techniczny, którego działanie zapewnia idealną imitację prawdziwych tkanek uzębienia. Jeśli choroba spowodowała powstanie dziury w szkliwie, leczenie próchnicy będzie polegało na wstawianiu plomby. Wszystkie czynności wykonujemy pod mikroskopem, dlatego nasza klinika gwarantuje największą precyzję podczas wykonywanych zabiegów. Jeśli próchnica nie jest długo leczona, zmiany mogą być na tyle poważne, że jedynym skutecznym rozwiązaniem będzie leczenie kanałowe, które również wykonujemy pod mikroskopem. Naszą dewizą jest takie przeprowadzenie leczenia, jakiego my sami chcemy doświadczać w codziennej praktyce.