Stomatologia zachowawcza

Podstawowym zadaniem stomatologii zachowawczej jest zachowanie idealnego stanu uzębienia oraz poprawa jego żywotności. Tylko częste wizyty u dentysty zaowocują wzmocnieniem zębów, dzięki czemu staną się odporniejsze na różne choroby przyzębia. Dziedzina ta łączy się z profilaktyką stomatologiczną oraz podstawowymi zabiegami dentystycznymi. Najważniejszym celem stomatologii zachowawczej jest ochrona jamy ustnej przed poważnymi schorzeniami. Zdrowe uzębienie to podstawa pięknego i naturalnego uśmiechu!

 

Jakie zabiegi obejmuje stomatologia zachowawcza?

Stomatologią zachowawczą często określa się zabiegi profilaktyczne oraz działania mające na celu leczenie ubytków próchnicznych. W naszej klinice przeprowadzamy wszelkie zabiegi w tym zakresie: leczenie próchnicy, higienizacja jamy ustnej, leczenie endodontyczne, odbudowa korony zębowej. Stomatologia zachowawcza stwarza wiele możliwości leczenia dzięki korzystaniu ze zdobyczy nowoczesnej nauki i technologii. Zajmujemy się wymianą i usuwaniem plomb amalgamatowych zgodnie z obowiązującymi normami.

 

Dlaczego warto skorzystać z zabiegów stomatologii zachowawczej?

Aby zachować poprawne ustawienie zębów, należy korzystać z zabiegu polegającego na wypełnianiu ubytków. Tylko w taki sposób można utrzymać właściwy poziom higieny jamy ustnej. Skutkiem działań przeprowadzanych w ramach stomatologii zachowawczej jest powstrzymanie narastania płytki nazębnej, co w efekcie chroni Pacjentów przed poważnymi chorobami uzębienia. Korzystanie z zabiegów stomatologicznych może skutecznie poprawić samoocenę, a przy okazji pozytywnie wpłynąć na wygląd zewnętrzny. Warto jednak podkreślić, że nadrzędnym celem stomatologii zachowawczej jest poprawa stanu zdrowia organizmu cierpiącego z powodu utraty zębów.