Periodontologia

W naszej klinice wykonujemy zabiegi z zakresu periodontologii, czyli działu stomatologii zajmującego się leczeniem chorób przyzębia oraz błon śluzowych jamy ustnej. Do najczęściej leczonych schorzeń należą: paradontoza, zapalenie przyzębia oraz dziąseł. Periodontolog odpowiada również za badanie tkanek odpowiedzialnych za właściwe oraz zdrowe osadzenie zęba w zębodole. Regularna kontrola przyzębia to gwarancja pięknego i budzącego podziw uśmiechu.

 

Jakie są objawy chorób przyzębia?

Do najczęstszych objawów chorób przyzębia, którymi zajmuje się periodontologia, można zaliczyć: krwawienia dziąseł, obrzęk w jamie ustnej, nadwrażliwość na słodkie lub słone pokarmy, uciążliwe ruszanie się zębów. Warto skorzystać z usług periodontologa także wtedy, gdy Pacjent długotrwale cierpi z powodu suchości w jamie ustnej lub przykrego zapachu z ust. Zdarza się, że choroby przyzębia to konsekwencja niewłaściwej higieny jamy ustnej lub jej całkowitego braku. Zabiegi z zakresu periodontologii usuwają stany zapalne wywołane toksynami, które zostały wytworzone przez odkładający się kamień nazębny.

Periodontologia to leczenie wieloetapowe, dlatego pierwsza wizyta u specjalisty zawsze będzie wstępna – w trakcie niej zostaną ustalone rozpoznania dotyczące poszczególnych schorzeń. Periodontolog oceni stan uzębienia oraz jamy ustnej. Odpowiednia diagnoza eksperta od periodontologii może znacznie poprawić zdrowie oraz samopoczucie Pacjentów. Cena wizyty jest zawsze zależna od ewentualnych dodatkowych zabiegów, które zostały wykonane podczas spotkania.