Implantologia stomatologiczna Warszawa – Praga Północ

linia

Bogate doświadczenie naszych stomatologów w implantologii stomatologicznej z Warszawy z Pragi Północ – z kliniki Ferreus – zapewnia Pacjentom poczucie, że leczenie uzębienia będzie przeprowadzone zgodnie z oczekiwaniami co do estetyki i stanu zdrowia. Implanty zębowe stanowią trwalszą alternatywę dla protez. Podczas zabiegu ich wszczepiania w kość wkręcona zostaje tytanowa śruba, która pozostaje tam aż do pełnego zrośnięcia się z kością, czyli osseointegracji. Proces trwa około 3 miesięcy w żuchwie i pół roku w szczęce. Po upływie tego czasu następuje odsłonięcie implantu, błona śluzowa goi się i przystępujemy do odbudowy protetycznej, która odbywa się w naszym gabinecie protetyki w Warszawie na Pradze Północ. Standardy implantologii stomatologicznej ulegają licznym modyfikacjom, a stomatolodzy szukają metod wcześniejszego obciążania wszczepów. Jest to uzależnione od uwarunkowań anatomicznych Pacjenta i nieraz bywa możliwe bezpośrednio po ekstrakcji.

Jak przebiega leczenie implantologiczne?

Prowadzimy także gojenie otwarte, podczas którego implanty zębowe cały czas mają kontakt z jamą ustną. Ma to na celu jak najszybszą rehabilitację narządu żucia.Niezależnie od obranej procedury implantologicznej niezwykle ważne są przeprowadzenie szczegółowego wywiadu i właściwa diagnostyka stomatologiczna. Im więcej informacji zostanie zebranych na tym etapie leczenia, tym bardziej przewidywalny jest zabieg i mniejsze prawdopodobieństwo powikłań.

Przed rozpoczęciem leczenia implantologicznego konieczne jest przeprowadzenie badań pantomograficznych. Często również wykonuje się modele implantów zębowych oraz tomografię komputerową, co znacznie ułatwia dokładne wyznaczenie miejsca, długości oraz średnicy wszczepu. A zatem drobiazgowo przeprowadzona diagnostyka – ukierunkowana na implantologię stomatologiczną – znacznie zmniejsza ryzyko powikłań,jakie mogą wywoływać implanty zębowe. Najgroźniejsze z nich to perforacja zatoki szczepowej jamy nosowej albo wewnętrznego brzegu żuchwy bądź uszkodzenie nerwu zębodołowego dolnego, bródkowego lub przysiecznego. Skutkiem nieprawidłowej osi implantów zębowych jest asymetryczne obciążenie, dlatego każdy zabieg powinien być sumiennie zaplanowany.

Wysokiej jakości implanty zębów wykonasz w Warszawie na Pradze Północ

Klinika Ferreus oferuje swoim Pacjentom usługi implantologiczne na najwyższym poziomie. Nowoczesne i trwałe implanty zębów w Warszawie na Pradze Północ z pewnością wykonasz w naszej przychodni stomatologicznej. Współpracujemy z renomowanymi producentami wszczepów oferującymi produkty najwyższej jakości. Niektórzy z nich zapewniają nawet dożywotnią gwarancję na implanty, co potwierdza ich wytrzymałość oraz bardzo dobre właściwości.

Implanty zębów są fundamentem do dalszej odbudowy. Nasi specjaliści wykazują się niezwykłą precyzją i skutecznością w swoich działaniach, co przekłada się na wysoki poziom komfortu i zadowolenia naszych Pacjentów. Jesteśmy otwarci na nowoczesne rozwiązania technologiczne, dzięki którym możliwe jest wykonywanie wszczepów również u Pacjentów z wadami szczękowo-twarzowymi. Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie, a decyzja dotycząca wyboru implantu jest zawsze dokładnie przemyślana przez nasz zespół kompetentnych i rzetelnych stomatologów.

Technika w służbie implantologii stomatologicznej

Implantologia stomatologiczna jest młodą dziedziną, która wciąż się rozwija. Bezustannie trwają intensywne prace nad nowymi powierzchniami pokrywającymi tytan, które przyspieszyłyby integrację kostną. Prowadzi się także badania nowych materiałów, które mają zastąpić np. tlenek cyrkonu.

Kiedy zakończy się proces osseointegracji, implantolog może przystąpić do wykonania odbudowy protetycznej. Implant może być elementem referencyjnym dla protezy ruchomej lub filarem stałych uzupełnień. Obecnie jest dostępny szeroki wybór asortymentu protetycznego, co pozwala zaspokoić rozmaite wymagania estetyczne Pacjentów.

Nie da się ukryć, że obecnie wszczepy śródkostne stanowią najbliższą fizjologii metodę rekonstrukcji zębów. Implant umożliwia zachowanie sąsiadujących z luką zębów w stanie nienaruszonym. Jednocześnie każdy ząb jest odtworzony zgodnie z naturą i zdolny do pracy w zespole.

Główne wady, jakie mają implanty zębowe, to cena oraz brak tkanki ozębnowej. Jest ona ważnym amortyzatorem i w zdrowym zębie służy sygnalizacji przeciążenia. W żywych naturalnych zębach receptory nacisku znajdują się w miazdze i ozębnej. Choć endodontyczne kompleksowe leczenie zębów zmniejsza ich ilość, w większości przypadków wciąż umożliwia wyczucie zbyt mocnego nacisku, zanim dojdzie do złamania. Z kolei implanty zębowe mogą wytrzymać naprawdę duże naciski, jednak od Pacjenta wymagają uwagi, by nie wyłamać ich z fragmentem kości.

Posiadacz implantu musi perfekcyjnie dbać o higienę jamy ustnej, gdyż te same bakterie, które wywołują zapalenie przyzębia mogą wywołać zapalenie przyimplancia.

NASI LEKARZE DENTYŚCI

linia

poznaj naszą wykwalifikowaną kadrę medyczną

Paweł Łachoda

Paweł Łachoda

Aleksandra Marszow

Aleksandra Marszow

Małgorzata Lipińska

Małgorzata Lipińska

Małgorzata Wodnicka

Małgorzata Wodnicka

WYBRANE USŁUGI

linia

świadczymy usługi m.in. w zakresie: