Stomatologia dziecięca Warszawa – Praga Północ

linia

Zadaniem stomatologii dziecięcej jest kształtowanie nawyków prawidłowego dbania o zęby. To ważna dziedzina, która zajmuje się rozpoznawaniem problemów w jamie ustnej, zanim przybiorą one postać poważnych schorzeń. Odpowiednio wczesne leczenie próchnicy u dzieci znacznie ogranicza rozwój tej choroby. Dzięki zabiegom stomatologii dziecięcej zęby stałe staną się mocniejsze i odporniejsze na powstawanie ubytków. Doskonale wiemy, jak podejść do najmłodszych Pacjentów, dlatego wszystkie dzieci będą czuły się komfortowo w naszej klinice.

Zadaniem stomatologii dziecięcej w Warszawie na Pradze Północ – w klinice Ferreus, podobnie jak iprofilaktyki stomatologicznej, jest także edukacja w zakresie prawidłowego dbania o uzębienie. Staramy się przyzwyczaić Małych Pacjentów do klimatu gabinetu, wyglądu narzędzi i urządzeń dentystycznych. Leczenie próchnicy u dzieci wymaga regularnych wizyt w klinice, dlatego warto już na samym początku nauczyć najmłodszych cierpliwości podczas wykonywanych zabiegów. Od takich podstaw może zależeć specyfika kontaktu z dentystą na późniejszych etapach rozwoju człowieka.

Jakie zabiegi wykonuje stomatolog dziecięcy?

Warto pamiętać, że dzieci uczą się poprzez naśladowanie. Z tego założenia wyrasta idea stomatologii dziecięcej, która jest próbą wyrobienia prawidłowych i mądrych wzorców oraz nawyków.

W gabinecie stomatologa dziecięcegowykonywane są następujące zabiegi i czynności:

  • profilaktyka próchnicy,
  • nauka prawidłowego szczotkowania i nitkowania zębów,
  • nauka metod dbania o higienę jamy ustnej,
  • lakierowanie, lakowanie oraz fluoryzacja zębów mlecznych,
  • leczenie próchnicy u dzieci,
  • leczenie pozostałych chorób zębów mlecznych oraz stałych (leczymy dzieci współpracujące z lekarzami, powyżej 10 roku życia).

Ponadto, stomatolog dziecięcy kontroluje również prawidłowość zgryzu. W przypadku stwierdzenia wady zgryzu, lekarz zaleci konsultację u naszego ortodonty w Warszawie na Pradze Północ – w klinice Ferreus zapewniamy kompleksową opiekę stomatologiczną.

Stomatolog dziecięcy z odpowiednim podejściem do Małych Pacjentów

Mając na uwadze wspomnienia własnych lęków i obaw przed gabinetem stomatologicznym, postanowiliśmy stworzyć miejsce przyjazne naszym Najmłodszym Pacjentom. Założyciele gabinetu stomatologii dziecięcej sami również są rodzicami. Katarzyna Pysiak-Jacko to mama Maćka i Antka, zaś Paweł Łachoda jest tatą – Michała i Patryka. Oboje doskonale orientują się w trudnościach, jakich przysparza staranie o właściwą higienę jamy ustnej dzieci oraz wynikające z jej braku problemy z leczeniem zębów. W latach 2004-2006 Paweł Łachoda przebadał ok. tysiąc dzieci w śródmiejskich szkołach podstawowych, co doprowadziło go do wniosku, że nawet obecnie, w XXI wieku próchnica jest olbrzymim problemem wśród najmłodszych. Dlatego tak istotne jest rozpoczęcie leczenia próchnicy u dzieci już od najwcześniejszych lat.

Zapobieganie próchnicy zębów mlecznych u dzieci

Czy warto dbać o zęby mleczne dziecka, skoro i tak kiedyś wypadną? Nie dość, że warto, to wręcz należy, a pielęgnację jamy ustnej można rozpocząć praktycznie od momentu narodzin dziecka. Dlaczego? Ponieważ o wiele łatwiejsze jest zapobieganie próchnicy zębów mlecznych niż jej leczenie. Ponadto, jeśli u dziecka wystąpi próchnica zębów mlecznych, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że nie zniknie ona wraz z wypadnięciem zęba, ale powróci, gdy tylko pojawi się ząb stały.

Zachęcamy Państwa i Małych Pacjentów do regularnych wizyt stomatologicznych w naszej klinice, podczas których nasi dentyści przekażą Państwu wiele cennych informacji na temat profilaktyki próchnicy. Doradzą również w wyborze odpowiedniej pasty do zębów, przeprowadzą instruktaż higieny jamy ustnej oraz zaproponują zabiegi ochronne, takie jak lakowanie zębów mlecznych czy też lakierowanie.

Nasi specjaliści w dziedzinie stomatologii dziecięcej to prawdziwi mistrzowie w tworzeniu przyjaznej dla dziecka atmosfery.

NASI LEKARZE DENTYŚCI

linia
Paweł Łachoda

Paweł Łachoda

Małgorzata Wodnicka

Małgorzata Wodnicka

Monika Gołębiowska

Monika Gołębiowska

Aleksandra Marszow

Aleksandra Marszow

WYBRANE USŁUGI

linia

świadczymy usługi m.in. w zakresie: