Leczenie próchnicy u dzieci – stomatologia dziecięca

linia

Propozycja stomatologii dziecięcej

Stomatologia dziecięca jest ważną dziedziną, która kształtuje nawyki prawidłowego dbania o zęby. Zajmuje się też wczesnym rozpoznawaniem problemów zdrowotnych w jamie ustnej, zanim przybiorą one postać poważnych schorzeń. Wczesne leczenie próchnicy u dzieci znacznie ogranicza jej rozprzestrzenianie się. W efekcie zęby stałe są mocniejsze i odporniejsze na powstawanie ubytków. Stomatologia dziecięca wymaga specjalnego podejścia do Małych Pacjentów. Przyzwyczajanie i właściwe nastawienie dziecka do klimatu gabinetu, narzędzi i urządzeń oraz cierpliwości podczas zabiegów mają kardynalne znaczenie dla przyszłego kontaktu z lekarzem dentystą.

Warto pamiętać, że dzieci uczą się przez naśladowanie. Dlatego warto im dostarczać im mądrych i godnych powielenia wzorców. Usługi, jakie obejmuje stomatologia dziecięca, to przede wszystkim:

  • profilaktyka próchnicy: spotkania z higienistką stomatologiczną dotyczące prawidłowego szczotkowania, nitkowania zębów; nauka właściwych metod dbania o higienę jamy ustnej; lakierowanie, lakowanie oraz fluoryzacja zębów mlecznych i stałych; praktyczne wskazówki dla rodziców dzieci,
  • leczenie chorób zębów mlecznych oraz stałych (leczymy dzieci współpracujące z lekarzami, powyżej 10 roku życia),
  • chirurgia stomatologiczna dziecięca.

Mając na uwadze wspomnienia własnych lęków i obaw przed gabinetem stomatologicznym, postanowiliśmy stworzyć miejsce przyjazne naszym Najmłodszym Pacjentom. Założyciele gabinetu Ferreus sami również są rodzicami. Katarzyna Pysiak-Jacko to mama Maćka i Antka, zaś Paweł Łachoda jest tatą – Michała i Patryka.

Oboje doskonale orientują się w trudnościach, jakich przysparza staranie o właściwą higienę jamy ustnej dzieci oraz wynikające z jej braku problemy z leczeniem zębów. W latach 2004-2006 Paweł Łachoda przebadał ok. tysiąca dzieci w śródmiejskich szkołach podstawowych, co doprowadziło go do wniosku, że nawet obecnie, w XXI wieku próchnica jest olbrzymim problemem wśród najmłodszych.

 

NASI LEKARZE DENTYŚCI

linia

PL-150x150

Paweł Łachoda

AM-150x150

Aleksandra Marszow

MKL-150x150

Małgorzata Lipińska

MWodnicka-buzia-150x150

Małgorzata Wodnicka

WYBRANE USŁUGI

linia

świadczymy usługi m.in. w zakresie: