PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA W WARSZAWIE

linia-small

pomagamy dbać o zdrowie jamy ustnej

Profilaktyka stomatologiczna to złożony zespół działań, których celem jest zachowanie zdrowia jamy ustnej i wynikająca z nich poprawa ogólnej kondycji organizmu. Skuteczność działań profilaktycznych uzależniona jest przede wszystkim od zaangażowania Pacjenta.

Podczas prawidłowego szczotkowania zębów usuwana jest płytka bakteryjna, będąca powodem większości problemów pojawiających się w jamie ustnej. Świeżo powstała płytka bakteryjna jest niegroźna przez kilka godzin. Dopiero po upływie pewnego czasu pojawiają się bakterie próchnicotwórcze, które z cukrów wytwarzają kwasy uszkadzające zęby. Jeżeli pozwolimy na dłuższy rozwój bakterii, po około 24 godzinach zaatakują one dziąsła oraz kość wyrostka zębodołowego, co z kolei prowadzi do zapalenia przyzębia.

Prawidłowe szczotkowanie zębów usuwa płytkę bakteryjną, która powoduje większość problemów w obrębie jamy ustnej.

Świeża płytka bakteryjna tworzy na zębach miękki, serkowaty nalot o barwie białożółtej. Płytki bakteryjnej nie da się spłukać wodą i bywa trudno dostrzegalna. Kiedy wchłonie pewną ilość wapnia zamienia się w kamień nazębny, który mechanicznie uszkadza tkanki. W rodzinnej przychodni stomatologicznej Ferreus pomagamy Pacjentom nauczyć się prawidłowych metod szczotkowania i nitkowania zębów, co wbrew pozorom nie jest sztuką łatwą, ani oczywistą.

W naszym gabinecie zajmujemy się wybarwianiem płytki bakteryjnej i pomagamy Pacjentom samodzielnie oceniać skuteczność codziennych zabiegów higienicznych, które są podstawą zdrowia jamy ustnej. Nieodzownym elementem profilaktyki stomatologicznej są także regularne przeglądy kontrolne u stomatologa (co najmniej raz na pół roku), profesjonalne czyszczenie złogów nazębnych oraz fluoryzacja. Pamiętajmy, że zapobieganie jest najtańszą i najskuteczniejszą metodą walki z chorobą.

NASI LEKARZE DENTYŚCI

linia-small

poznaj naszą wykwalifikowaną kadrę medyczną

PL-150x150

Paweł Łachoda

AM-150x150

Aleksandra Marszow

MKL-150x150

Małgorzata Lipińska

TK-150x150

Tomasz Kaźmierczak

WYBRANE USŁUGI

linia-small

świadczymy usługi m.in. w zakresie: