Kompleksowe leczenie kanałowe pod mikroskopem

W naszej przychodni nieustannie wykorzystujemy osiągnięcia medycyny, technologii i współczesnej stomatologii. Dlatego możemy przeprowadzić kompleksowe leczenie kanałowe odbywające się pod mikroskopem. Dzięki użyciu innowacyjnego sprzętu medycznego jesteśmy w stanie wykonać zabieg, który nie będzie inwazyjny i bolesny. Co więcej, ryzyko nieprzewidzianych dolegliwości i powikłań zostaje całkowicie wyeliminowane. Leczenie kanałowe pod mikroskopem to gwarancja skutecznego oczyszczenia systemu kanałowego zęba, co przekłada się na zmniejszenie ilości obowiązkowych wizyt u stomatologa. Mikroskop umożliwia powiększenie obrazu zęba, dzięki czemu doświadczony specjalista precyzyjnie wykona niezbędne czynności.

 

Jak wygląda leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Technologia w służbie medycyny – współczesna technika leczenia

Endodoncja to obecnie jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin stomatologii. Głównym przedmiotem jej działalności jest zapobieganie, leczenie oraz diagnostyka chorób tkanek, które leżą wewnątrz zębów. Warto również wspomnieć, że endodoncja to aktualnie najprężniej rozwijająca się dyscyplina stomatologii. Należy wspomnieć również o leczeniu kanałowym pod mikroskopem, ponieważ to właśnie dzięki niemu możliwe jest uratowanie chorych zębów przed usunięciem.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem polega na dokładnym powiększeniu obrazu zęba, dzięki czemu lekarz ma możliwość wglądu do komory, korzeni i kanałów korzeniowych. Wszystkie te miejsca nie są widoczne gołym okiem, jak to się odbywa w trakcie wykonywania zabiegu tradycyjnymi metodami. Co więcej, tak przeprowadzone leczenie kanałowe udostępnia widok zębów trzonowych, zlokalizowanych w mało widocznych miejscach w jamie ustnej, do której dostęp jest utrudniony. Mikroskop jest używany w stomatologii zachowawczej także po to, by precyzyjnie oświetlić pole wymagające zabiegu i interwencji medycznej polegającej na uzupełnieniu bądź oczyszczeniu. Podczas leczenia kanałowego mikroskop znajduje się dokładnie nad głową Pacjenta. Istnieje możliwość indywidualnej regulacji pozycji sprzętu medycznego, aby każdy czuł się komfortowo.

Należy pamiętać, że leczenie kanałowe przeprowadzane pod mikroskopem, zaliczane jest do grupy zabiegów wymagających niezwykłej precyzji. System kanałowy zęba jest wyjątkowo skomplikowany, dlatego trzeba być przygotowanym na to, że leczenie będzie czasochłonne. W przypadku zębów wielokanałowych może ono trwać, nawet ponad wie godziny. Z uwagi na to, że jedyną alternatywą przeprowadzenia zabiegu jest ekstraktacja zęba, czyli jego usunięcie warto zdecydować się na leczenie kanałowe pod mikroskopem. Obecnie w gabinetach stomatologicznych używa się bardzo dobrych znieczuleń, dlatego nie należy się bać bólu.