Implanty zębowe - ferreus.pl

implanty zębowe

Implanty zębowe zyskują w naszym kraju coraz większe grono zwolenników. Niedawno przeprowadzone badania pokazują, że duża liczba osób wybiera je jako główny sposób odbudowy utraconych zębów. Ciężko się dziwić – implanty zębowe nie tylko wyglądają estetycznie, ale i pozwalają na odzyskanie funkcjonalności układu zębowego.

Jak wygląda budowa implantu?

Najogólniej rzecz ujmując implanty to protezy korzeni zębowych. Ich głównym celem jest przede wszystkim odtworzenie funkcjonalności korzenia zęba. Na podstawie implantu umieszcza się koronę, czyli sztuczny ząb. Implanty zbudowane są z materiałów umożliwiających idealne odwzorowanie funkcjonalności korzenia.

Korona zębowa

Bezpośrednio po wszczepieniu implantu, za pomocą łącznika, montowane są korony protetyczne. Do ich wykonania używa się specjalistycznych materiałów, dzięki czemu odwzorowują one wiernie wygląd naturalnych zębów. To, czy koronę montuje się na filarze bezpośrednio po wszczepieniu implantu, czy dopiero po pewnym czasie, zależy przede wszystkim od zastosowanej metody implantacji. Zdarza się również, że w początkowej fazie leczenia implantologicznego montuje się najpierw korony tymczasowe, które po kilku tygodniach zastępuje się koronami stałymi. Warto wiedzieć, że korony stałe wykonywane są z porcelany, a tymczasowe z akrylu. Porcelana to materiał, który swoim wyglądem jest najbardziej zbliżony do prawdziwej kości, a co za tym idzie trudno odróżnić go pozostałych zębów.

Zalety implantów

O zaletach implantów można by mówić bez końca. Do najważniejszych korzyści zaliczyć należy jednak fakt, że są one łudząco podobne do naturalnego uzębienia. Odpowiednio dopasowane do łuku zębowego stają się praktycznie niemożliwe do odróżnienia. Dodatkowo warto wspomnieć, że implanty zachowują estetykę twarzy, zapobiegają zanikowi kości oraz dodają pewności siebie. Jeżeli zależy Państwu na pięknym i zdrowym uśmiechu, to inwestycja w implanty z pewnością okaże się najlepszym rozwiązaniem.