5 gwiazd, które zdecydowały się na leczenie ortodontyczne i odniosły sukces - ferreus.pl

leczenie ortodontyczne

Piękny uśmiech jest uznawany za najlepszą ozdobę twarzy, jednak nie każdy człowiek rodzi się od razu z nienagannym zgryzem i idealnie białymi zębami. Co gorsza, krzywo ustawiony zgryz może być nie tylko źródłem kompleksów, ale też poważnie utrudniać poprawną artykulację czy dokładne rozdrabnianie spożywanego jedzenia (co przekładać się będzie na dalsze problemy z układem pokarmowym). Nic więc dziwnego, że naturze należy pomagać poprzez poddawanie się odpowiednim zabiegom stomatologicznym. Niejednokrotnie przekonały się o tym choćby gwiazdy – aktorzy, piosenkarzy, sportowcy czy nawet Internetowi celebryci – dla których wygląd jest istotną częścią kreowanego wizerunku. W wielu przypadkach znane osobistości z całego świata decydowały się bądź wciąż decydują się na założenie aparatu ortodontycznego celem skorygowania krzywych, zachodzących na siebie zębów. Poniżej przedstawiamy listę gwiazd, które dbając o uśmiech, zadbały o swoją karierę i międzynarodowy sukces.

Justin Bieber

Justin Bieber jest sławny od 14 roku życia, co oznacza, że dorastał na oczach swoich fanów. Dla kogoś, kto był fotografowany praktycznie na każdym kroku i nieustannie występował w social media, najlepszym rozwiązaniem dla dyskretnej korekty zgryzu okazały się przeźroczyste nakładki Invisalign. Gwiazda muzyki pop założyła aparat Invisalign w 2011 roku, kiedy miał zaledwie 16 lat. Warto też zaznaczyć, że Justin nosił go przez około 22 godziny dziennie i zdejmował nakładki tylko po to, aby jeść lub myć zęby. Dzięki tej dyscyplinie oraz najnowszym rozwiązaniom oferowanym przez współczesną stomatologię, dorosły piosenkarz może pochwalić się prostymi, idealnie białymi zębami, które są jedną z najbardziej rozpoznawalnych cech jego wyglądu i przyczyniają się do niesłabnącego uwielbienia wielu tysięcy fanek.

Emma Stone

W dzisiejszych czasach mnóstwo celebrytów chętnie dzieli się swoimi historiami, pokazując, że sukces stojący za ich uśmiechami to kwestia wielu miesięcy ciężkiej pracy i pomocy doświadczonych stomatologów. Krzywe zęby mogą być bowiem wynikiem nie tylko obciążenia genetycznego, ale również wielu wstydliwych przyzwyczajeń, do których potrafią się przyznawać nawet najlepsze hollywoodzkie aktorki. Emma Stone – bo to o niej mowa – gwiazda uznanych przez krytyków filmów takich jak „La La Land” czy „Birdman” wyjaśniła w wywiadzie, że aparaty ortodontyczne pomogły jej przezwyciężyć problemy spowodowane szkodliwym nawykiem z dzieciństwa, jakim było uporczywe ssanie kciuka. Stosowanie aparatu ortodontycznego umożliwia bowiem nie tylko wyleczenie istniejących wad, ale też wyeliminowanie przyzwyczajeń skutkujących nieprawidłowym ustawieniem zgryzu w przyszłości. Na szczęście dla Emmy Stone leczenie powiodło się na tyle, że w 2017 roku zaowocowało to Oscarem dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej.

Tom Cruise

O poprawę stanu zębów mogą walczyć zarówno młode, raczkujące w show-biznesie osobistości, jak również zasłużone sławy. Aktor Tom Cruise, gwiazda filmów akcji z serii „Mission: Impossible”, nadchodzącej kontynuacji „Top Gun” i innych wielkich hitów, miał dawniej duży problem ze źle ustawionymi, żółtymi zębami. W pozbyciu się problemu ze zgryzem pomogły mu jednak licówki dentystyczne oraz aparat ortodontyczny. Cruise pokazał się w aparacie w 2002 roku na premierze filmu „Raport mniejszości” (kiedy miał już 40 lat), a stosowane przez niego rozwiązanie składało się z cienkiego, metalowego drucika ustabilizowanego przeźroczystymi klamerkami. Dziś już doskonale znamy efekty tych działań, a dzięki aparatowi czarujący uśmiech Cruise’a zmienił się nie do poznania.

Siostry Williams

Zęby to wizytówka każdej gwiazdy, również takiej, która swoją sławę zdobyła na boisku, korcie bądź hali sportowej. Utytułowana tenisistka i medalistka olimpijska Venus Williams nie urodziła się wcale z prostymi zębami, a na swoim koncie na Instagramie opublikowała nawet zdjęcia, na których nosi ceramiczne aparaty ortodontyczne. Fotografie pochodzą z 1999 roku, na którym Venus uśmiecha się szeroko, z dumą pokazuje dwa łuki aparatów i odbiera puchar na Mistrzostwach Lipton w Miami. Venus nie była jednak jedyną siostrą Williams, która nosiła aparaty ortodontyczne podczas wygrywania zawodów tenisowych. Jej młodsza siostra Serena także miała okazję nosić przezroczysty aparat ortodontyczny, który pomógł jej w młodości wyprostować zęby.

Maciej Musiał

Polskie gwiazdy również dobrze wiedzą, że zadbanie o proste zęby już w młodym wieku to doskonała inwestycja w karierę – i to światowego formatu! Przekonał się o tym choćby Maciej Musiał, znany aktor młodego pokolenia, który swoją rozpoznawalność zbudował m.in dzięki roli Tomka Boskiego w serialu „Rodzinka.pl”, a także jako jeden z prowadzących programu „The Voice of Poland”. To właśnie w tamtym okresie 18-letni aktor zdecydował się na założenie stałego aparatu ortodontycznego, nie wstydząc się pokazywać z metalowym drucikiem w zyskujących na popularności produkcjach telewizyjnych czy na spotkaniach z fanami. Dziś Maciej Musiał może się nie tylko poszczycić niezwykle czarującym uśmiechem, ale także udziałem w największych produkcjach serialowych Netflixa takich jak „1983” oraz „Wiedźmin”.